Ara
  • fatihkazımduymaz

Renklerin Önemi ve 3D Yazıcı Teknolojisi

Renk Neden Önemlidir ?

Bu ilginç bir soru, renk çoğumuzun bu dünyada kabul ettiği bir şey. Renkli televizyon, renkli (kağıt) baskı, kahve fincanlarımız farklı renklere, kıyafetlerimiz, evlerimiz, cihazlarımız, oyuncaklarımız, hayatımızdaki hemen hemen her şey birden fazla renge sahiptir.


Renk, iletişim kurmanın, güzelleştirmenin, hayal gücümüzü sergilemenin bir yoludur.

Kahverengi ölçekte bir dünya veya her tarafı kırmızı renkten oluşan bir ev düşünün. Bu kesinlikle berbat olurdu!


Renk, nesnelerin daha gerçek görünmesini ve hatta bazen daha fazla hissetmemizi sağlayan bir araçtır.


Tüm bunlar 3B Baskılar için nasıl geçerlidir?

3B Yazıcılar, bilgisayar ortamında tasarlanmış nesne ve modelleri katı model olarak üretmemizi sağlayan makinelerdir.(Bu teknolojiyi ilk defa duyuyorsanız, büyük olasılıkla bir istisnasınız)


3B Baskı, dijital dünyayı fiziksel varlıkla birleştirmenin bir yoludur, bir iletişim biçimidir. Renk olmadan 3B Baskı kavramını, prototipin amacını, güçlü noktalarını, potansiyel zayıf noktalarını veya dikkat çekmek istediğiniz noktaları net ifade edemezsiniz.

Renkli-Renksiz 3D Baskı

Öğrenciler ve Renkli 3B Baskı

Evlerimizde ve okullarımızda 3B Yazıcı sayısı giderek daha fazla artıyor. Okullardaki 3B Yazıcı Teknolojisi kullanılan atölyeler, çocukların zihnini geliştirecek şeyler yapma yeteneği verilen yerler.


Bir çocuğa bir kutu kırmızı boya kalemi vermezsiniz, onlara kendilerini ifade etmesi için 12 farklı renkte kalemler verirsiniz.

Tıpkı bu örnekte olduğu gibi, renklerin, insanların 3B Baskıyla kendileri nasıl ifade ettiği ve 3B Yazıcılarımızdan çıkan nesneler üzerinde yadsınamaz bir etkisi vardır.


Co Print ile, 3B Baskı için çok renk imkanı sağlayarak, çocukların gelişmekte olan bir teknolojiye ilgisini artırabilir ve mühendis, sanatçı veya tasarımcı olma yolunda ilerlemelerine yardımcı olabiliriz.


Asıl mesele net olmak. İletişim kurmak için netlik. 3B Baskı, dijital dünyayı fiziksel varlıkla birleştirmenin bir yoludur, bir iletişim biçimidir. Renk olmadan 3B Baskı kavramını, prototipin amacını, güçlü noktalarını, potansiyel zayıf noktalarını veya dikkat çekmek istediğiniz noktaları net ifade edemezsiniz.

Ve bu, 3B Yazıcılar için de geçerlidir. Bir 3B Baskının görsel çekiciliğinden elde ettiğiniz büyük miktarda iletişim avantajını kesinlikle azaltır. Renkli 3B Baskı sayesinde, Bir isimlik, bir sanat eseri, bir mimari model veya bir ürünün parçalarını eskisinden daha çekici hale getirebilirsiniz.Logomuzun 3B Baskısının Renkli ve Renksiz hali.Co Print’in Renkli Baskı Vizyonu

Biz de Co Print olarak, Rengin önemini iletmek ve renk kadar basit bir şeyin 3B Yazıcı teknolojisinin bir sonraki aşamaya ilerlemesine nasıl yardımcı olabileceğinin örneklerini Türkiye’den Dünya’ya göstermek için için yola çıktık.


Siz de vizyonumuzu desteklemek için bizi takip etmeyi unutmayın.Abone Ol

Kaynaklar

Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin

Co Print

Kurumsal

Bizi Takip Edin

  • Instagram
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge
  • YouTube
  • Twitter

© 2019 Co Print, AZK