Sıkça Sorulan Sorular

Co Print

Co Print nedir?


Co Print, piyasadaki çoğu 3D Yazıcının tek renk baskı alabilme sorununa çözüm olarak geliştirdiğimiz, 3D yazıcıya giren filamenti otomatik olarak değiştiren, piyasadaki bütün 3D Yazıcıların hiçbir modifikasyon gerektirmeden, çok renkli-malzemeli modeller üretebilmesine olanak sağlayan makinedir.
Çok renkli-malzemeli 3D Baskı ne anlama geliyor?


Co Print 4 farklı renk ve özelliğe sahip filamentleri bir arada kullanarak 3D Baskılar oluşturmanızı sağlar. Aynı şekilde daha farklı özelliklere sahip filamentleri de bir arada kullanabilirsiniz (çözünebilir filament, esnek filament vs.). Bu sayede oluşturduğunuz modeller Çok renkli-malzemeli baskılara dönüşür. Mevcut 3D yazıcılar birden fazla filamenti bir arada kullanmayı sağlayan filament değiştirme ünitelerine sahip değildir Bu yüzden Co Print’ in aslında 3D Yazıcınızın kapasitesini yükselten bir ekipman olduğunu belirtmek isteriz.
Co Print 3D Yazıcımla çalışabilir mi?


Co Print’i Popüler Masaüstü 3D Yazıcıların hepsi ile çalışabilecek şekilde tasarladık. Co Print herhangi bir donanım değişikliği ve modifikasyon gerektirmediği için farklı tip 3D Yazıcılarla uyumludur.
Mevcut 3D Yazıcımda ne gibi değişiklikler yapmam gerekecek?


Mevcut 3D Yazıcınızda Co Print'i kullanabilmek için yapmanız gereken şey çok basit ; Limit Switch’i 3D Yazıcının uygun bir yerine yerleştirmek. Ayrıca yazıcınızın Extruder Gear'ı filament değişim anlarında sıkışmaya neden olabilecek şekilde olursa Co Print ile kutuda göndereceğimiz Extruder Gear'ı kullanabilirsiniz.
Co Print ile üretilecek renkli parçaları nasıl modelleyebilirim?


Her bir bileşen için ayrı .stl dosyaları olması dışında, renkli baskı modellleri normal baskı modelleri gibidir. Çok filamentli baskılar için modelleme yaparken, her bileşen grubunu kendi .stl dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz, böylece bunları daha sonra dilimleme yazılımında belirli bir filament rengine veya türüne atayabilirsiniz. Çok filamentli modelleri indirmek aslında çok kolay, sadece bir tane yerine birden fazla .stl dosyası olacak. Çok filamentli modeller tasarlamaya başlamanız için eğitici videolar sunacağız.
Co Print ile Suda Çözünebilir Filament Kullanabilir miyim?


Evet, bunun için makinenin normal ayarlarında hiçbir değişiklik yapmadan kolaylıkla suda çözünebilen filament ile destek katmanları oluşturup çift baskı uçlu 3D Yazıcılara fazla ücret ödemekten kurtulabilirsiniz.
Co Print en iyi hangi filament ile kullanılır?


Co Print her türlü marka Filament ile çalışabilmektedir. Bunun testlerini birçok farklı filament markası kullanarak gerçekleştirdik ve hepsiyle iyi sonuçlar aldık. Aynı markadan filamentler kullanırken en iyi sonuçları elde ettik ancak Co Print ile farklı markalarda filamentleri bir arada kullandığımızda da gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra başarılı sonuçlar elde ettik.
Co Print ile birlikte kutuda neler gelecek?


Adaptör, 4 adet filament tutucu, SD Card, Limit Tuşu, 3D Yazıcınızın Extruder Gear’ı filament değişim anlarında sıkışmaya neden olabilecek şekilde ise Co Print ile göndereceğimiz uygun Extruder Gear’ı kullanabilirsiniz.
Co Print 2.85 mm filament kullanan 3D Yazıcımda çalışır mı?


Co Print 2.85 mm filament kullanan 3D Yazıcılarla da uyumludur. Siparişinizin ardından size 3D Yazıcınıza uygun Co Printi’i teslim edeceğiz.
Co Print Endüstriyel Boyuttaki 3D Yazıcım ile çalışabilir mi?


Co Printi boyut farketmeksizin FDM metoduyla çalışan 3D Yazıcılarla çalışabilecek şekilde tasarladık. Yani ister 20x20x20 ister 100x100x100 boyutundaki FDM 3D Yazıcınızda çok renkli ve malzemeli modeller üretebilirsiniz.
Co Print ile hangi özelliğe sahip filamentleri kullanabilirim ?


PLA, ABS, PETG, TPU, Çözünebilir, Fosforlu ve Katkılı diğer filamentleri (iletken, ahşap, karbonfiber, bakır vs.) tek baskıda kullanarak, çok malzemeli modeller üretebilirsiniz.
Co Print ile birlikte kaç adet filament kullanabilirim?


Co Print ile birlikte 7 farklı filamenti bir arada kullanıp çoklu baskılar oluşturabilirsiniz. Fakat 2 veya 6 filamentli baskılar da oluşturabilirsiniz.
Temizleme Kulesi ne işe yarar?


Şu anda, çok renkli ve çok malzemeli baskılar için .gcode dosyaları oluşturmak üzere popüler Prusa Slicer dilimleme yazılımını kullanıyoruz. Prusa Slicer, her bir filament değişiminde önceki filamenti temizlemek ve kusursuz renk geçişleri sağlamak için bir temizleme kulesi oluşturur.
Neden 2 Ekstrüderli 3D Yazıcı yerine Co Print almalıyım?


Co Print ile 2 değil 4 farklı renkte filamenti birarada kullanabilirsiniz. Ayrıca Co Print 2 Ekstrüderli 3D Yazıcılardan en az 2 kat daha uygun fiyata sahiptir. Ancak halihazırda 2 Ekstrüderli 3D Yazıcınız var ise Co Print ile birlikte kullanabilirsiniz.
3D Yazıcılar Renkli basamıyor mu?


3D Yazıcıların yüzde 95’i tek baskı ucuna sahiptir bu yüzden sadece tek bir renk veya malzeme ile üretim yapabilirler. Bu yüzden tek renkli baskıyı el ile boyama işlemi gerçekleştirerek renklendirebilir veya 2 baskı ucuna sahip 3D Yazıcılar ile maksimum 2 renkte baskılar oluşturabilirsiniz.

Başka bir sorunuz varsa

bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz

Abone Ol

Kaynaklar

Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin

Co Print

Co Print

Mağaza

Kurumsal

Bizi Takip Edin

  • Instagram
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge
  • YouTube
  • Twitter

© 2019 Co Print, AZK